Pracownia rękodzieła Baziunowa Izba

Nasza pracownia powstała w 2012 roku w Nowym Targu, z miłości do Gór oraz rzeczy pięknych i nietuzinkowych. Jestem mgr. inżynierem, absolwentem Akademia Górniczo Hutniczej w Krakowie na wydziale Metali Nieżelaznych. Projektujemy i wykonujemy biżuterię oraz przedmioty użytkowe. Nasze projekty inspirowane są tematyką górską i folklorem góralskim, gdzie tradycyjne ludowe wzory przybierają nowe, świeże formy.

Tworzymy biżuterię za pomocą tradycyjnych metod jubilerskich i odlewniczych. Każdy egzemplarz jest ręcznie lutowany, oksydowany oraz polerowany. Pracujemy w srebrze Próby 925 oraz 14 karatowym złocie. Nasze projekty zdobimy naturalnymi minerałami oraz rzemieniami z naturalnej skóry od lokalnych dostawców.

​Wieszaki Znaki są naszym flagowym projektem, który powstał w 2014r. Jako pierwsi wpadliśmy na pomysł wykorzystania motywu drogowskazu górskiego nadając mu użytkową formę. Nasze Wieszaki Znaki zdobią setki domów, schronisk, pensjonatów, hoteli ciesząc oko oryginalnymi grafikami dbałością o najmniejszy szczegół. Wykonywane są ręcznie z litego drewna, zdobione kutymi hakami co nadaje każdemu egzemplarzowi unikatowy charakter.

W dniach 16.01. -26.01.2019 r pracownia będzie zamknięta. Wszystkie złożone zamówienia będą realizowane po 26.01.2019 r. Życzymy wszystkim udanych ferii i do zobaczenia na szlaku :)) Zamknij